5.6 C
piątek, 29 marca, 2024

Uniwersjada 2017. Zalewski ma złoto, Czykier brąz

Krystian Zalewski zdobył złoty medal 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Z kolei na 110 metrów przez płotki trzeci był Damian Czykier.

Zalewski bardzo dobrze zaplanował bieg taktycznie – cały czas biegł w czołówce, a na półtora okrążenia przed metą mocno zaatakował. Gonić go próbował tylko reprezentant Republiki Południowej Afryki Rantso Mokopane, który ostatecznie przybiegł na metę jako drugi. Polak zwyciężył z czasem 8:35,88. Był zresztą faworytem biegu, bo spośród startujących miał najlepszy rekord życiowy oraz najlepszy wynik w tym sezonie. Polska ekipa liczyła też na złoto Damiana Czykiera, który z najlepszym czasem awansował do finału biegu na 110 metrów przez płotki. Ostatecznie Czykier uzyskał czas 13,56 i zdobył brąz. Polak o jedną setną sekundy przegrał z reprezentantem gospodarzy. W sumie Polacy mają już na swoim koncie 21 medali – sześć złotych, siedem srebrnych i osiem brązowych.