Ukradziono jedyny scenariusz nowego filmu Claude’a Leloucha

Ukradziono jedyny scenariusz nowego filmu Claude’a Leloucha

W Paryżu okradziono słynnego francuskiego reżysera Claude’a Leloucha. Łupem złodziei padł między innymi scenariusz jego najnowszego filmu oraz notatki powstałe w ciągu ponad 50 lat pracy twórczej.

 

Był to jedyny egzemplarz scenariusza filmu „Oui et Non”, którego kręcenie miało się wkrótce rozpocząć. To była ostateczna wersja skryptu opowiadającego historię wielkich rodzin francuskich od 1937-ego roku do naszych czasów, poprzez odniesienia do muzyki, kinematografii i polityki.

80-letni reżyser przyznał francuskim mediom, że po tym co się stało musi przesunąć o rok rozpoczęcie kręcenia zdjęć. Nie może także przeboleć innej straty. W walizce znajdowało się tysiąc stronic, notatek i refleksji z ponad 50-ciu lat pracy.
Oprócz scenariusza i zapisków reżyserowi ukradziono także 15 tysięcy euro, klucze, dokumenty i zegarek. Sprawa miała miejsce na eleganckiej Avenue Hoche w Paryżu przed wejściem do budynku, w którym mieści się jego firma produkująca filmy. Reżyser wracał z wakacji.

Claude Lelouch – reżyser, scenarzysta, producent filmowy i aktor, należy do jednej z najważniejszych postaci francuskiego kina. Sławę przyniósł mu film „Kobieta i mężczyzna” nagrodzony Oscarem oraz Złotą Palmą w Cannes.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Brzeziński/Paryż/kry

fot.pixabay.com

COMMENTS

WORDPRESS: 0