Tysiące przestępców seksualnych wyjdą na wolność w Kalifornii?

Tysiące przestępców seksualnych wyjdą na wolność w Kalifornii?

Stan Kalifornia musi rozważyć możliwość zwolnienia warunkowego tysięcy przestępców seksualnych, w tym także tych wykorzystujących dzieci – orzekł sąd w Sacramento.

Janice Bellucci, adwokat z Sacramento i prezes California Reform Sex Offenders Laws, wniosła pozew w imieniu przestępców seksualnych, w którym stwierdza, że zasady w Kalifornii są sprzeczne z popartą przez wyborców w 2016 roku Proposition 57. Na jej mocy o wcześniejsze wyjście z więzienia może się ubiegać większość osadzonych, ale gubernator Jerry Brown obiecał, że prawo to nie obejmie przestępców seksualnych.

Sędzia Allen Summer uznał tymczasem, że osoby, które odsiadywały wyrok za przestępstwo seksualne, nawet brutalne, a teraz siedzą w więzieniu za inne przestępstwo, mogą się ubiegać o zwolnienie warunkowe. To oznacza, że na wolność może wyjść ponad połowa z 20 tys. przestępców seksualnych przebywających w tej chwili w kalifornijskich zakładach karnych.

Przeciwnicy Proposition 57 od dawna podkreślają, że język tej regulacji jest na tyle szeroki, że może obejmować też przestępców seksualnych.

(hm)

COMMENTS

WORDPRESS: 0