Trump poparł kandydata na gubernatora Florydy, choć ten nie potwierdził startu w wyborach

Trump poparł kandydata na gubernatora Florydy, choć ten nie potwierdził startu w wyborach

Prezydent Donald Trump poparł kandydaturę Rona DeSantisa na gubernatora Florydy, mimo że sam DeSantis nie potwierdził jeszcze, że weźmie udział w przyszłorocznych wyborach.

Trump stwierdził na Twitterze, że 39-letni polityk to „wspaniały młody lider”, który „byłby świetnym gubernatorem”. – Kocha nasz kraj i jest prawdziwym wojownikiem – dodał.

DeSantis to absolwent uczelni Yale i Harvard oraz weteran amerykańskiej marynarki wojennej. Od 2013 roku zasiada w Izbie Reprezentantów, w której jest przedstawicielem szóstego okręgu wyborczego na Florydzie. W ubiegłym roku zamierzał się starać o urząd senatora, ale plany te porzucił, kiedy Marco Rubio postanowił zabiegać o reelekcję po nieudanej walce o prezydenturę.

W sierpniu DeSantis zaproponował ustanowienie limitu czasowego dla finansowania śledztwa w sprawie potencjalnej zmowy pomiędzy Rosjanami a Trumpem lub jego współpracownikami.

39-latek oświadczył, że jest „wdzięczny za wsparcie prezydenta”. Podkreślił, że docenia starania Trumpa, by „nasz kraj wrócił na właściwe tory”.

Brad Herold, doradca DeSantisa, poinformował, że decyzję w sprawie udziału w wyborach 39-latek podejmie już w przyszłym roku.

(łd)

COMMENTS

WORDPRESS: 0