2 C

Tour of California: Rafał Majka wciąż liderem

Polak Rafał Majka zajął 2. miejsce na 5. etapie kolarskiego wyścigu Tour of California. Etap wygrał Amerykanin Andrew Talansky.

Pierwszą trójkę uzupełnił Nowozelandczyk George Bennett (LottoNL – Jumbo), który stracił 2 sekundy do zwycięzcy. W czwartek kolarze pokonali „królewski” odcinek – 125,5 kilometra z Ontario do Mt. Baldy z dwoma górskimi premiami 1. kategorii i jedną najwyższej kategorii.
W Kalifornii rywalizują jeszcze dwaj biało-czerwoni, obaj także z Bora – Hansgrohe. Paweł Poljański zajął 29. miejsce (strata 5 min i 50 sek.), a Maciej Bodnar – 105. (+25:25).
Majka pozostał liderem – o 6 sekund wyprzedza Bennetta, a o 25 sekund Amerykanina Iana Boswella (Sky). Talansky znajduje się na 4. pozycji i traci do Polaka 44 sekundy. Poljański jest 25. (+11:00), a Bodnar 92. (+47:35).
W piątek 6. etap – płaska, 24-kilometrowa jazda indywidualna na czas w Big Bear Lake.