3.7 C
środa, 24 kwietnia, 2024

Tour de Pologne: Preidler wygrał 6. etap, Kwiatkowski nadal liderem

Georg Preidler z zespołu Groupama-FDJ po ataku z 9-osobowej grupy na ostatnich kilkuset metrach wygrał 6. etap kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. Zawodnicy pokonali 129 kilometrów ze startem w Zakopanem i metą w Bukowinie Tatrzańskiej. Austriak wyprzedził Niemca Emanuela Buchmanna (Bora Hansgrohe) i Polaka Michała Kwiatkowskiego (Sky).
18. miejsce ze stratą 24 sekund zajął Paweł Cieślik (CCC Sprandi Polkowice). Większe straty ponieśli 46. Michał Podlaski (reprezentacja Polski, +4:01), 60. Łukasz Owsian (CCC, +5:35) czy 68. Przemysław Niemiec (UAE Team Emirates, +12:10). Do mety dotarło w sumie czternastu Polaków.
Kwiatkowski umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Ma 16 sekund przewagi nad Belgiem Dylanem Theunsem (BMC) i 24 sekundy nad Nowozelandczykiem George’m Bennettem (LottoNL-Jumbo). Cieślik jest 18. (+1:23), Owsian – 44. (+6:54), Podlaski – 47. (+7:15), a Jakub Kaczmarek – 72. (reprezentacja Polski, +15:44).
W piątek ostatni etap – 136 kilometrów ze startem i metą w Bukowinie Tatrzańskiej.