Theresa May:Trump działa w najlepszym interesie swego kraju

Theresa May:Trump działa w najlepszym interesie swego kraju

Theresa May powiedziała, że zaproszenie dla Donalda Trumpa do Wielkiej Brytanii jest aktualne. Brytyjska premier była pytana w BBC o książkę „Ogień i furia” Michaela Wolffa, która kwestionuje zdolność amerykańskiego prezydenta do sprawowania urzędu.

Dziennikarz BBC Andrew Marr poprosił premier, by odniosła się do zawartych w książce sugestii, że prezydent może mieć problemy z pełnieniem stanowiska ze względu na problemy z systemem nerwowym. Theresa May odrzuciła takie tezy. „Gdy mam do czynienia z prezydentem widzę człowieka zaangażowanego, który chce być pewny, że podejmuje decyzje w najlepszym interesie Stanów Zjednoczonych” – dodała premier. Zaznaczyła, że Donald Trump przyjedzie do Wielkiej Brytanii.
Ogłoszony na początku zeszłego roku zamiar zaproszenia Donalda Trumpa do Wielkiej Brytanii wywołał w tym kraju protesty uliczne, w których wzięły udział dziesiątki tysięcy ludzi. Ich uczestnicy przekonywali, że prezydent w swych publicznych wystąpieniach uderza w tony rasistowskie. Krytykowali też jego podejście do kobiet.
Biały Dom nazwał książkę Wolffa „fantazją” i „fake newsami” – fałszywymi doniesieniami. Przekonywał też, że dostęp autora do tajemnic administracji był mniejszy, niż stara się to on przedstawić. Prezydent Stanów Zjednoczonych w jednym z wpisów na Twitterze napisał, że jego dotychczasowa kariera biznesmena i gwiazdy telewizji pokazuje, iż jest on „stabilnym geniuszem”.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Adam Dąbrowski, Londyn/em/kano

COMMENTS

WORDPRESS: 0