9.4 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

Tenis – US Open – Mariusz Fyrstenberg po maratonie pokonał Janowicza i Bednarka.

Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez awansowali do drugiej rundy debla na wielkoszlemowym, tenisowym turnieju US Open. Pierwszy „polski” mecz dzisiejszego dnia był bardzo zacięty. W dwóch pierwszych setach o wyniku musiał zadecydować tiebreak. Szalę zwycięstwa w decydującym secie meczu przechylili jednak na swoją stronę Fyrstenberg i Meksykanin pokonując Tomasza Bednarka i Jerzego Janowicza 6:7 (5-7), 7:6 (7-3), 6:4. Spotkanie to trwało dwie godziny i 20 min. Tym samym popularny „Jerzyk” zakończył swój tegoroczny udział na nowojorskich kortach zarówno w grze pojedyńczej jak i w deblu, jedynie na pierwszej rundzie nie wygrywając żadnego meczu.