2.9 C
środa, 24 kwietnia, 2024

Tenis – 500. zwycięstwo – Szarapowa zapewniła Radwańskiej awans do półfinału w Singapurze!

Agnieszka Radwańska wygrała w trzecim meczu grupowym w kończącym sezon turnieju tenisowym w Singapurze. Po porażkach z Rosjanką Marią Szarapową i Włoszką Flavią Pennettą, Polka pokonała wiceliderkę światowego rankingu – Rumunką Simoną Halep 7:6 (7-5), 6:1.
Pierwszy set trwał 75 minut i Polka zwyciężyła po tie breaku, w którym przegrywała już 1:5. Wygrała jednak 6 kolejnych piłek zwyciężyła w tym secie. Drugi set był krótszy i Radwańska zwyciężyła w nim 6:1.
Mecz trwał godzinę 44 minuty. Było to jubileuszowe 500. zwycięstwo w karierze polskiej tenisistki.
Ta wygrana pozwoliła Polce myśleć o awansie do półfinału turnieju WTA Finals w Singapurze. Aby tak się stało Szarapowa musiała pokonać w dwóch setach Pennettę.

I tak się stało Maria Szarapowa wygrała trzeci kolejny mecz grupowy w kończącym sezon tenisowym turnieju WTA Finals w Singapurze. Rosjanka pokonała 7:5, 6:1. Włoszkę Flavię Pennettę i awansowała do półfinału.
Ten wynik dał awans do półfinału także Agnieszce Radwańskiej. To trzeci półfinał w historii startów Polki w tenisowym masters kobiet. Wcześnie Radwańska grała w półfinale w 2012 i 2014 roku.
Z turniejem w Singapurze pożegnały się już Halep i Pennetta.