W Tatrach odnaleziono ludzką czaszkę, kości żeber i stopy

W Tatrach odnaleziono ludzką czaszkę, kości żeber i stopy

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odnaleźli w Tatrach ludzką czaszkę, żebra i kości stopy. Kości zostały odnalezione w rejonie Doliny Roztoki – tam, gdzie kilka dni wcześniej odnaleziono dwa plecami i kość przedramienia. 

– W ostatni czwartek dostaliśmy informację, że w rejonie Doliny Roztoki zostały odnalezione dwa plecami turystyczne i resztki ubrania. Wśród ubrania ujawniliśmy kość, która po przebadaniu przez lekarzy okazała się kością ludzką przedramienia – mówi Agnieszka Szopińska, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. Potem ruszyły poszukiwania. Ratownicy TOPR przeczesywali teren w promieniu 100 metrów od miejsca odnalezienia plecaków.

 

– Okazało się, że natrafili na ludzką czaszkę, żebra i kość stopy – mówi Agnieszka Szopińska. Znalezisko zostało zabezpieczone i przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej. Przeprowadzone zostaną badania DNA i porównane z bazą danych osób zaginionych. Na chwilę obecną policja nie ma tropu, do kogo mogłyby należeć szczątki. Policja analizuję bazę osób zaginionych w ostatnich latach.

 

Niewykluczone, że zwłoki w Tatrach mogły przeleżeć kilka lat. W plecakach bowiem odnaleziono puszki po produktach spożywczych, w tym zupki instant, których termin przydatności do spożycia skończył się w 2008 i 2009 roku.

 

 

(AIP)

COMMENTS

WORDPRESS: 0