Tarnów: Maluch dla Toma Hanksa w szklanej klatce

Tarnów: Maluch dla Toma Hanksa w szklanej klatce

Fiat 126p, jaki od bielszczan otrzyma amerykański aktor Tom Hanks, wyjechał z Bielska-Białej do… Tarnowa. Słynny maluch zaparkował w galerii handlowej Gemini Park Tarnów, gdzie mieszkańcy mogą oglądać i wpisywać się do księgi, jaką otrzyma aktor.

 

Słynny maluch, jaki został kupiony i efektownie odrestaurowany dla Toma Hanksa trafił do tarnowskiego Gemini Park, bo właścicielem tego centrum handlowego jest Rafał Sonik, który sfinansował zakup fiata 126p dla amerykańskiego aktora.

 

Monika Jaskólska, inicjatorka i pomysłodawczyni akcji „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa”, na facebookowym profilu akcji zapowiedziała, że maluch będzie stał w Tarnowie do 14 sierpnia. – Możecie przychodzić, robić sobie zdjęcia, mamy księgę wpisów i jeśli ktoś chce przesłać pozdrowienia dla Toma Hanksa, to księga jest dla was dostępna – powiedziała w nagranym przez siebie filmiku zamieszczonym na facebookowym profilu.

 

Zachęciła również do wspierania akcji na rzecz Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Maluch dla Toma Hanksa znajduje się w strefie restauracyjnej tarnowskiego Gemini Park. Wóz stoi w wielkiej gablocie, właściwie szklanej klatce, aby zwiedzający nie uszkodzili niezwykłego prezentu, jaki już w październiku otrzyma amerykański aktor (polskie linie lotnicze LOT przewiozą samochód do Los Angeles, a firma JADEZABIORE.PL transportuje samochód na terenie Polski i Stanów Zjednoczonych). Do tego czasu maluch podróżuje po Polsce. Był już w Ustce, mieście partnerskim Bielska-Białej, w poniedziałek 31 lipca został wystawiony na bielskim placu Chrobrego podczas przejazdu Tour de Pologne, do 14 sierpnia będzie w Tarnowie, a potem? Monika Jaskólska w nagranym przez siebie filmiku zdradziła, że to nie koniec. – Chodzą pogłoski, że potem ma lecieć do Zakopanego. Ale to jeszcze zobaczymy – stwierdziła. Przypomnijmy, że akcję wymyśliła bielszczanka Monika Jaskólska po tym, jak Tom Hanks sfotografował się przy kilku maluchach podczas planu zdjęciowego w Budapeszcie, a zdjęcia zamieścił na Twitterze. Mieszkanka Bielska-Białej, a więc miasta, w którym produkowane były pierwsze egzemplarze „malucha”, wpadła na pomysł, by sprezentować aktorowi samochód.

 

Do akcji przyłączyło się wiele firm i instytucji, a także znanych osób, w tym Rafał Sonik – zwycięzca Rajdu Dakar i właściciel centrów handlowych Gemini Park. Został on dobrym duchem akcji, fundując malucha dla Toma Hanksa, którego uroczyście odsłonięto 9 lipca, w Gemini Park w Bielsku-Białej. Inicjatywa z czasem przerodziła się w akcję charytatywną, dzięki czemu zbierana początkowo kwota na remont Fiata, ostatecznie zasili konto Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Sam Tom Hanks zadeklarował również, że podwoi zebraną sumę pieniędzy. Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.

 

(AIP

COMMENTS

WORDPRESS: 0