Tarnów. Dyrektor tarnowskiego sądu trafił do aresztu

Tarnów. Dyrektor tarnowskiego sądu trafił do aresztu

Zatrzymany w poniedziałek były dyrektor Sądu Okręgowego w Tarnowie Jacek G. został aresztowany na trzy miesiące za przyjęcie łapówek oraz pranie brudnych pieniędzy.

Śledczy postawili Jackowi G. zarzut przyjęcia co najmniej 231,5 tys. zł łapówki. – Korzyści majątkowe przyjmował w zamian za przychylność w kwestiach dotyczących zlecania usług podmiotom gospodarczym współpracującym z Sądem Apelacyjnym w Krakowie – mówi prok. Grzegorz Zarański, naczelnik Wydziału do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie. Tarnowianin, wraz z dziewięcioma innymi dyrektorami sądów z Małopolski, Kielc oraz Wrocławia, usłyszał również zarzuty prania brudnych pieniędzy.

 

– Dochodziło do tego przez podpisywanie fikcyjnych umów oraz poświadczających nieprawdę rachunków potwierdzających ich realizację, a także posługiwanie się tymi dokumentami – wyjaśnia prok. Zarański. Jacek G. dyrektorem Sądu Okręgowego w Tarnowie był od kilkunastu lat. Zajmował również stanowisko przewodniczącego Rady Nadzorczej Mościckiego Centrum Medycznego.

 

aip

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0