Tajny sondaż PiS: Patryk Jaki wygrałby pierwszą turę wyborów na prezydenta Warszawy

Tajny sondaż PiS: Patryk Jaki wygrałby pierwszą turę wyborów na prezydenta Warszawy

Patryk Jaki wygrałby pierwszą turę wyborów na prezydenta Warszawy. Do wyników wewnętrznego sondażu PiS dotarł portal PolskieRadio.pl.

Jednak według źródeł w samej partii większe szanse na nominację ma obecny marszałek senatu Stanisław Karczewski. „W I turze najwięcej głosów zdobył Patryk Jaki, ale w II turze lepiej od niego wypadł Stanisław Karczewski” – mówi informator portalu. Dodaje, że Stanisław Karczewski wygrałby II turę, gdyby miał się w niej zmierzyć z warszawski faworytem PO – Andrzejem Halickim.
Zdaniem politologa Norberta Maliszewskiego Patryk Jaki jest postrzegany jako polityk zbyt radykalny i niezdolny do zdobycia głosów politycznego centrum. „Jest wyrazistym politykiem PiS-u o konserwatywnych poglądach, a w stolicy większą grupę stanowią osoby o podejściu liberalnym. Jeśli wybory będą plebiscytem przeciwko złym rządom PO, to w II turze szanse może mieć tylko polityk, który będzie akceptowalną alternatywą. Patryk Jaki jest dla wyborców liberalnych nie do zaakceptowania” – wyjaśnia portalowi PolskieRadio.pl politolog UKSW.

IAR/PolskieRadio.pl/mt/łp

COMMENTS

WORDPRESS: 0