Szwagier króla Filipa VI skazany, księżniczka Cristina uniewinniona!

Szwagier króla Filipa VI skazany, księżniczka Cristina uniewinniona!

Sąd Rejonowy na Majorce skazał Iniakiego Urdangarina – męża księżniczki Cristiny i szwagra króla Filipa VI na sześć lat i trzy miesiące więzienia za malwersację funduszy publicznych, oszustwa, przestępstwa podatkowe i fałszowanie dokumentów.

Księżniczka Cristina, której groziło 8 lat pozbawienia wolności za dwa przestępstwa podatkowe została uniewinniona, ale będzie musiała zapłacić dwieście sześćdziesiąt tysięcy euro kary.
Prokurator domagała się dla Iniakiego Urdangarina 19 lat więzienia. Wczoraj wydała komunikat, że jeśli wyrok będzie wyższy niż 6 lat zażąda natychmiastowego stawienia się skazanego do zakładu karnego. Zięć króla – emeryta Juana Carlosa mieszka w Szwajcarii. Zdaniem hiszpańskich mediów, przybędzie do Hiszpanii w najbliższym tygodniu. Nie potwierdziło tego żadne oficjalne źródło.
Obrońca księżniczki Cristiny wyraził zadowolenie z decyzji sądu o jej uniewinnieniu. „Zawsze wierzyliśmy, że mamy rację. I cieszy nas, że to przekonanie podzielił sąd. Przed chwilą rozmawiałem z księżniczką, jest zadowolona ze swojej sytuacji i zaniepokojona sytuacją męża.” – mówił Miguel Roca.
W czasie podawania werdyktu sądu, brat księżniczki – król Filip VI i królowa Letizia otwierali wystawę w madryckim Muzeum Thyssen-Bornemisza. Oboje odmówili skomentowania wyroku.

Ewa Wysocka/Barcelona, Fot. Twitter.com

COMMENTS

WORDPRESS: 0