Strzelanina na Mahattanie, kilka osób zabitych. To nie był atak terrorystyczny

Strzelanina na Mahattanie, kilka osób zabitych. To nie był atak terrorystyczny

Co najmniej dwie, inne źródła mówią, ze cztery osoby zginęły podczas strzelaniny na dolnym Manhattanie w Nowym Jorku. Strzelać zaczął we wtorkowe popołudnie miejscowego czasu mężczyzna z samochodu należącego do firmy Home Depot. Do zdarzenia doszło u zbiegu West Street Chambers Street dokładnie, jak podała policja o godzinie 15.15.
– Najpierw chyba był wypadek samochodowy… facet z jednego z aut biorących udział w kolizji zaczął strzelać. Potem zaczął uciekać ulicą Chamber, ktoś za nim pobiegł, policja twierdzi, że już go pojmała – relacjonował na gorąco jeden z uczniów pobliskiej szkoły, 14-letni Laith Bahlouli. Powstała panika, ludzie uciekali na wszystkie strony – dodawał.
Policja natychmiast zamknęła cały rejon zdarzenia, jak na razie nie wiadomo, kim był sprawca strzelaniny ani jak jest dokładny jej bilans.
– Wystrzelił z piętnaście pocisków – opowiadał jeden ze świadków strzelaniny gazecie Daily News.
Burmistrz Nowego Jorku de Blasio został poinformowany o całym zdarzeniu, zdaniem policji nie ma już zagrożenia dla życia obywateli i że nie był to akt terroru, a sprawca strzelaniny jest pod kluczem.
45-letni świadek zdarzenia Frank Brito potwierdza, że nim doszło do strzelaniny doszło do zderzenia dwóch ciężarówek i reakcją jednego z kierowców było wyciągniecie broni i oddanie kilkunastu strzałów.

 

Incident in Lower Manhattan

BREAKING NBC News Special Report: Multiple people are dead and several are injured following an incident in lower Manhattan.

Posted by NBC News on Tuesday, October 31, 2017

Kazimierz Sikorski AIP/fot.twitter

HTML tutorial

COMMENTS

WORDPRESS: 0