W stołecznym ratuszu przeprowadzono wewnętrzny audyt ws. reprywatyzacji

W stołecznym ratuszu przeprowadzono wewnętrzny audyt ws. reprywatyzacji

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała upublicznienie wewnętrznego audytu, który przeprowadzili urzędnicy w stołecznym ratuszu.

Audyt objął 175 adresów, które podlegały procesowi reprywatyzacji. Obszerny dokument zostanie upubliczniony po zanonimizowaniu danych. Wiadomo, że wykryto wiele nieprawidłowości przy zwrotach niektórych nieruchomości.

– Jeśli chodzi o kwestie urzędników zwolnionych dyscyplinarne, to jeden z nich jest przez komisję weryfikacyjną traktowany łaskawe, co mnie zastanawia, bo to on jest odpowiedzialny za działki na Placu Defilad. Nie chcę żeby to odium poszło na wszystkich urzędników, są też urzędnicy uczciwi, którzy pracują dla dobra mieszkańców – podkreślała prezydent Warszawy w trakcie konferencji prasowej.

Gronkiewicz-Waltz zaprzeczyła doniesieniom Onetu, jakoby miała składać skargi na decyzje wydawane przez Komisję Weryfikacyjną. „Podkreślamy, że rozstrzygnięcia Komisji są korzystne dla m.st. Warszawy i jako takie nie są przedmiotem zaskarżenia” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie warszawskiego urzędu miasta.

„Miasto, reprezentowane przez Prezydenta m.st. Warszawy, zaskarżyło do sądu administracyjnego wyłącznie ściśle określone fragmenty uzasadnień decyzji komisji wydanych w sprawach dotyczących nieruchomości przy ul. Twardej 8 i 10, Siennej 29 i Chmielnej 70. Podkreślaliśmy w złożonych skargach, że rozstrzygnięcia (sentencje) decyzji Komisji są korzystne dla m.st. Warszawy i jako takie nie są przedmiotem zaskarżenia. Przedmiotem zaskarżenia są wyłącznie niektóre fragmenty uzasadnień decyzji” – wyjaśniono.

Jakub Oworuszko AIP

COMMENTS

WORDPRESS: 0