W środę rozprawa w sprawie kaucji za zwolnienie z aresztu lekarza z Polski

W środę rozprawa w sprawie kaucji za zwolnienie z aresztu lekarza z Polski

Pochodzący z Polski lekarz, któremu grozi deportacja ze Stanów Zjednoczonych, w najbliższą środę (31 stycznia) weźmie udział w przesłuchaniu sądowym w sprawie kaucji.

Doktor Łukasz Niec przebywa w areszcie w hrabstwie Calhoun w stanie Michigan od 16 stycznia. W ostatni piątek za pośrednictwem telekonferencji wideo łączył się z sądem imigracyjnym w Detroit. Jego bliscy mieli nadzieję, że sąd wyznaczy tego dnia kaucję, ale sędzia Mark Jebson postanowił przełożyć przesłuchanie na środę na godzinę 13:00.

Sędzia podkreślił, że otrzymał od obrońców 43-letniego Nieca setki materiałów dotyczących tej sprawy. Wyjaśnił, że to właśnie ogrom dokumentów uniemożliwił mu w piątek podjęcie decyzji.

Niec przebywa w USA od blisko 40 lat. Z Polski wyemigrował z rodzicami jako 5-letnie dziecko. Jest pracownikiem szpitala Bronson Healthcare w Kalamazoo. Amerykański urząd imigracyjny (ICE) zatrzymał go z powodu 18 kontaktów, jakie miał w przeszłości z policją, m.in. z powodu łamania przepisów drogowych, a także w związku z dwoma wyrokami za występki z okresu nastoletniego.

(dr)

COMMENTS

WORDPRESS: 0