Specjalny film przygotowany przez Kancelarię Premiera zawierający oświadczenie Premiera Morawieckiego VIDEO

Specjalny film przygotowany przez Kancelarię Premiera zawierający oświadczenie Premiera Morawieckiego VIDEO

Kancelaria Premiera przygotowała specjalny film, zawierający oświadczenie szefa rządu, zilustrowany między innymi archiwalnymi ujęciami i zdjęciami.

Filmowym tłem dla słów premiera Mateusza Morawieckiego o tym, że „Polska była pierwszą ofiarą III Rzeszy, a śmierć i cierpienia w nazistowskich, niemieckich obozach koncentracyjnych były wspólnym losem Żydów, Polaków i członków wielu innych narodów i grup etnicznych” są archiwalne zdjęcia z czasów II Wojny Światowej. Premier mówi po angielsku, że Polska znalazła się pod okupacją niemiecką i sowiecką, a prawie każda polska rodzina kogoś straciła.

 

Mateusz Morawiecki podkreśla, że negowanie Holocaustu jest fałszowaniem historii. Jest nim także umniejszanie odpowiedzialności rzeczywistych sprawców zbrodni i przypisywanie jej ofiarom. Chcemy walczyć z tym kłamstwem w każdej formie – deklaruje premier wyjaśniając, że taka była intencja zmian w ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej. Mateusz Morawiecki dodaje, że Holocaust był także tragedią dla Polski. „W pełni rozumiemy uczucia Izraela” – deklaruje szef rządu dodając, że dziś, gdy świat musi walczyć z nową falą antysemityzmu, polski rząd zajmuje jasne stanowisko, nie zgadzając się na zakłamywanie historii. Słowa dotyczące obecnych działań rządu na rzecz walki z fałszowaniem historii zostały zilustrowane zdjęciami najnowszymi, między innymi z Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej imienia Rodziny Ulmów w Markowej.
Film zakończony jest hasłem – tagiem #germandeathcamps, używanym w mediach społecznościowych w działaniach na rzecz dobrego imienia Polski.

IAR/łp/Siekaj/sk

COMMENTS

WORDPRESS: 0