12 C
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Sparingi finalistów mistrzostw Europy, przerwany mecz Holandii z Francją

Pięciu finalistów tegorocznych piłkarskich mistrzostw Europy: Francja, Portugalia, Irlandia, Szwajcaria i Słowacja, rozegrało w piątek mecze towarzyskie.
Gospodarze turnieju, Francuzi, wygrali w Amsterdamie z Holandią 3:2 (2:0). Goście prowadzili do przerwy po golach Antione’a Griezmanna (6) i Oliviera Girouda (13). Po przerwie obudzili się gospodarze – pierwsza bramkę zdobył Luuk de Jong (47), a wyrównał Ibrahim Affelay w 86. minucie. Dwie minuty później zwycięskiego gola dla Francuzów strzelił Blaise Matuidi.
W 14. minucie spotkanie zostało przerwane – piłkarze i kibice złożyli hołd zmarłemu w czwartek legendarnemu Johanowi Cruyffowi, który występował właśnie z tym numerem na koszulce.

W pozostałych spotkaniach Irlandia pokonała Szwajcarię 1:0 (1:0), Słowacja bezbramkowo zremisowała z Łotwą, a Portugalia nieoczekiwanie przegrała z Bułgarią 0:1 (0:1).
Mistrzostwa Europy we Francji zostaną rozegrane od 10 czerwca do 10 lipca.