W sobotę protest lekarzy przed kancelarią premiera

W sobotę protest lekarzy przed kancelarią premiera

Trwa protest lekarzy rezydentów. Po bezskutecznych próbach dojścia do porozumienia z rządem młodzi lekarze zaprotestują na ulicach Warszawy.

Rezydenci zapowiedzieli protest przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów na sobotę.

Młodych lekarzy wsparł m.in. prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz. W trakcie konferencji prasowej wraz z młodymi lekarzami wystąpił w koszulce „Popieram protest lekarzy” i zapowiedział, że uczestnicy sobotniego protestu również takie otrzymają.

W czwartek wieczorem lekarze po raz drugi zawiesili protest głodowy. Delegacja rezydentów udała się do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, by podjąć kolejną próbę rozmów. Beata Szydło nie spotkała się jednak z młodymi lekarzami. Głodówkę wznowiono.

Jakub Oworuszko AIP

HTML tutorial

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar

    Drodzy młodzi lekarze. Proszę o trochę pokory. Poczekajcie cierpliwie na wasze życiowe 5 minut. Za 10-15 lat też będziecie zarabiać miesięcznie +/- 30 tysięcy PLN. Tak zarabiają wasi „starsi” koledzy po fachu. Co mają powiedzieć zwykli ludzie, którzy całe życie będą zarabiać 2 – 3 tysiące złotych ? Tacy ludzie za 5 minutową wizytę u lekarza płacą 120 PLN. Co mają powiedzieć tacy ludzie, którzy niejednokrotnie też mają ukończone studia ? Powtarzam przyjdzie taki czas, że będziecie kupować luksusowe auta, budować luksusowe domy i jezdzić na ekskluzywne wakacje. Dzięki tak niskim zarobkom poznacie tylko życie zwykłych ludzi, a to wam tylko wyjdzie na dobre. Może niektórzy z was będą mieli do tzw „cieniasów” choć odrobinę szacunku !