2 C

Siatkówka – perfekcyjna dziesiątka, Polacy nadal bez porażki!

Po wspaniałym meczu z USA wydawało się, że pokonanie znacznie niżej notowanych Japończyków nie powinno sprawić problemów. Niestety nasz reprezentacyjny „diesel” znowu potrzebował sporo czasu aby wejść na właściwe obroty. Niesieni niesamowitym dopingiem Japończycy dzięki bardzo ryzykownej zagrywce i kombinacyjnej grze prowadzili praktycznie przez cały pierwszy set. Kiedy wydawało się, że nasi siatkarze dogonią rywali niestety parę niedokładnych zagrywek i znakomite kontry gospodarzy sprawiły, że pierwszego seta przegraliśmy 26:24.

Równie zażarta walka trwałą w drugim secie. Serwis Japończyków nie był już tak dokłądny (w pierwszym secie popełnili tylko jeden błąd przy zagrywce) i nasze przyjęcie zaczęło wyglądać znacznie lepiej. Dzięki temu udało się wygrać drugiego seta na przewagi 27:25.

Od tego momentu wiadomo już było, że to spotkanie może wygrać już tylko jedna drużyna. Wygrana w trzecim secie do 21 oraz w czwartym do 19 dała nam kojene dziesiąte już zwycięstwo na tym turnieju. Polacy są nadal niepokonani i jeśli w meczu USA z Rosją wygraliby Rosjanie nasza reprezentacja będzie miała zapewniony awans do igrzysk olimpijskim w Brazyli w 2016 roku.