Setki milionów dolarów na walki ze skutkami zmian klimatycznych w Miami

Setki milionów dolarów na walki ze skutkami zmian klimatycznych w Miami

Wyborcy w Miami zagłosowali we wtorek za wdrożeniem podatku, który wniesie do budżetu niemal pół miliarda dolarów na walkę ze skutkami zmiana klimatycznych.

Projekt o nazwie „Forever” poparło ok. 55% głosujących. Bazuje on na obligacjach komunalnych, za sprawą których miasto ma uzyskać 400 milionów dolarów. Pieniądze te zostaną spożytkowane m.in. na walkę z podtopieniami, które w wyjątkowo wrażliwym na zmiany klimatyczne Miami będą stanowić coraz większy problem.

Z inicjatywą projektu wyszedł odchodzący burmistrz Thomas Regalado, który stwierdził, iż plan ten stanowi jego dziedzictwo.

– Burmistrz Regalado zasługuje na uznanie za to, że miał wizję, aby kwestię podnoszącego się poziomu mórz uczynić tak ważną. To wielki krok we właściwym kierunku – oświadczył Wayne Pathman, przewodniczący komisji ds. podnoszącego się poziomu wód w Miami.

Regalado pełnił funkcję burmistrza od 2009 roku. Teraz na tym stanowisku zastąpi go Francis X. Suarez, który zwyciężył we wtorkowych wyborach, uzyskując 85% głosów.

(łd)

COMMENTS

WORDPRESS: 0