13.5 C
Chicago
piątek, 19 kwietnia, 2024

Sąd apelacyjny podtrzymuje decyzję w sprawie Alfiego Evansa. Wbrew woli rodziców – nie może zostać przewieziony do szpitala w Rzymie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Brytyjski sąd apelacyjny podtrzymał decyzję w sprawie 2-letniego Alfiego Evansa. Orzekł, że – wbrew woli rodziców – nie może zostać przewieziony do szpitala w Rzymie.

Alfie Evans cierpi na niezidentyfikowaną chorobę neurologiczną. W poniedziałek lekarze, mimo sprzeciwu rodziców, odłączyli Alfiego od aparatury. Dziecko od ponad doby oddycha, choć z trudem- częściowo samodzielnie. Rodzice chcą, by chłopiec został przewieziony do Watykanu, do tamtejszego szpitala, w celu leczenia i ratowania życia. Wspiera ich papież Franciszek, a rząd w Rzymie, aby przyspieszyć procedury, przyznał chłopcu włoskie obywatelstwo.

Prawnik ojca Alfiego przekonywał w sądzie, że nie podaje w wątpliwość diagnozy szpitala i nie szuka w Rzymie uleczenia. Podkreślał jednak, że „nie można mówić, że życie ludzkie jest daremne, bo jakość życia nie jest uważana za wystarczającą”.

Przedstawiciele szpitala mówili przed sądem, że dalsza terapia Alfiego „nie jest w jego najlepszym interesie, może być nie tylko daremna, ale także nieludzka”.

Ich zdaniem, transport może mu dodatkowo zaszkodzić.

Wcześniej sąd niższej instancji orzekł, że Alfie nie powinien być zabrany do Włoch, a lekarze i rodzice powinni wspólnie ustalić, jak dziecko spędzić ma ostatnie chwile. Lekarze zajmujący się Alfim twierdzili, że najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie dziecka na oddziale. We wtorek sędzia poprosił, by rozważyli przeniesienie Alfiego do domu.

 

Sprawa Alfiego Evansa i walka jego rodziców o życie dziecka wywołała poruszenie na całym świecie. Przed szpitalem w Liverpoolu, gdzie leży Alfie Evans, protestują codziennie setki osób, by wesprzeć walkę rodziców o życie chłopca.

Już 200 tysięcy osób podpisało się w internecie pod petycją do królowej Elżbiety II i brytyjskiego parlamentu, w której proszą i interwencje w sprawie dwulatka, którego ojcu sąd odmówił zgody na przetransportowanie do Włoch.

W petycji napisano, że „brytyjski sąd wydał wyrok nakazujący: zabicie Alfiego w szpitalu (…) poprzez zaprzestanie podtrzymywania życia”.  Nakazał też ” utrzymanie dnia i godziny zabicia chłopca w tajemnicy, aby uniknąć protestów i przeszkód”. Te decyzje autorzy petycji nazywają „okrutnymi” i wskazują, że brytyjscy sędziowie „uzurpują sobie prawo do decydowania o życiu i śmierci obywateli”.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/A.Dąbrowski, Londyn, KAI/dyd

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520