Rzym: Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa przed imprezami sylwestrowymi

Rzym: Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa przed imprezami sylwestrowymi

W Rzymie wprowadzono nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w związku z licznymi imprezami sylwestrowymi na największych placach miasta. W stolicy Włoch od roku obowiązuje stan podwyższonego zagrożenia terrorystycznego.
Największa impreza sylwestrowa z udziałem kilkudziesięciu tysięcy osób odbędzie się w Circo Massimo. Uczestnicy, zanim trafią na miejsce zabawy, będą dwukrotnie kontrolowani.
Niemal wszystkie ulice w historycznym centrum miasta będą zamknięte dla ruchu. W 20 punktach, na ulicach prowadzących do centrum, ustawiono bramki z wykrywaczami metali. Poza zapewnieniem bezpieczeństwa, bramki pomogą też regulować napływ tłumu. Jeśli dojdzie do przekroczenia ustalonych limitów, przejścia zostaną zamknięte. Zabronione są sprzedaż i wnoszenie napojów w szklanych butelkach. Imprezę będą zabezpieczać umundurowane patrole policyjne i wojskowe. Wspierać ma ich 1200 policjantów i agentów w cywilu.
Od kilku dni w tych miejscach, gdzie bedą odbywały się zabawy sylwestrowe, pracują saperzy z psami, które są specjalnie szkolone do wykrywania ładunków wybuchowych,

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Piotr Kowalczuk/kj/dw

COMMENTS

WORDPRESS: 0