Ruszyło Polskie Radio Chopin

Ruszyło Polskie Radio Chopin

W południe rozpoczęło nadawanie Polskie Radio Chopin – to unikatowe, autorskie i misyjne przedsięwzięcie publicznego nadawcy.

 

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zaznaczył, że „Chopin zawsze był z Polskim Radiem”. Dodał, że jego zdaniem kultura jest największym sensem istnienia mediów publicznych, które od zawsze były jej mecenasem.

„Uruchomienie Polskiego Radia Chopin – to historyczny moment” – mówił prezes Polskiego Radia Jacek Sobala. Podkreślił, że ten projekt to nie jest tylko radio, ale również nowoczesne kompendium wiedzy o twórczości Fryderyka Chopina.

24-godzinne Polskie Radio Chopin dostępne jest w cyfrowym nadawaniu naziemnym w technologii DAB+ oraz w Internecie pod adresem chopin.polskieradio.pl. Użytkownicy urządzeń mobilnych znajdą je również w aplikacji Polskiego Radia.

W Polskim Radiu Chopin przypomniane zostaną, między innymi, przesłuchania Konkursów Chopinowskich, rejestrowane od 1955 roku. Antenę wypełnią także audycje dziennikarzy Polskiego Radia oraz prezentacje bogatych zbiorów płytowych. Program zasilą także nagrania koncertów zarejestrowanych podczas festiwali organizowanych lub współorganizowanych przez Dwójkę, takich jak Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju oraz Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Chopin i jego Europa”.

IAR/Siekaj

fot.pixabay.com

COMMENTS

WORDPRESS: 0