Rozprawa apelacyjna w sprawie znachora z Nowego Sącza

Rozprawa apelacyjna w sprawie znachora z Nowego Sącza

Niecałą godzinę trwała pierwsza rozprawa apelacyjna w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu w sprawie znachora Marka H., skazanego w lutym na 3,5 roku więzienia za doprowadzenie do śmierci półrocznej Magdy z Brzeznej. Apelację wniósł obrońca, który nie zgadza się z wyrokiem.

„Jej rozpatrzenie zostało odroczone do 19 grudnia z uwagi na stan zdrowia oskarżonego. Zostało to potwierdzone dokumentami świadczącymi o jego pobycie w szpitalu” poinformował sędzia Paweł Gnutek, przewodniczący II Wydziału Karnego w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu. Obrońca sądeckiego znachora Piotr Madej dodał, że wyrok I instancji został w całości zaskarżony. Adwokat uważa, że jest zbyt wygórowany i kara jest niewspółmierna do popełnionego czynu. Postępowanie jest prowadzone z wyłączeniem jawności.

Sądecki znachor miał udzielać porad paramedycznych rodzicom półrocznej Magdy, między innymi zalecać by karmili ją kozim mlekiem rozcieńczonym wodą. Dziecko zmarło trzy lata temu z niedożywienia. W chwili śmierci ważyło zaledwie 3,5 kilo.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Monika Chrobak /gaj

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    kancelariagalazka 9 miesięcy

    bardzo często pojawia się problem przy rozprawach sądowych okazuje się być kierowanie emocjami, a nie rozumem,
    niestety taka postawa nie pomaga