8.5 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

Rośnie następca Roberta Korzeniowskiego?

Niespełna 18-letni Łukasz Niedziałek z klubu WLKS Siedlce Iganie Nowe sięgnął  po brązowy medal pucharu Europy w chodzie sportowym i jednocześnie poprawił rekord Polski U18 na dystansie 10 kilometrów.
Utalentowany polski zawodnik, mistrz Europy kadetów z 2016 roku, przegrał jedynie z dwoma zawodnikami, którzy wyśrubowali najlepsze wyniki na kontynencie – wygrał Leo Köpp (41:07), który został liderem europejskich tabel wśród zawodników do lat 20. Drugie miejsce w Podiebradach zajął Mikita Kaliada (41:19, pierwsze miejsce w tabelach chodu U18). Polak na mecie zameldował się z wynikiem 41:28 i poprawił tym czasem rekord kraju. Brązowy medal Niedziałka jest pierwszym krążkiem polskiego juniora w historii startów naszej reprezentacji w pucharze Europy w chodzie sportowym.

Talent Łukasza Niedziałka rozwija się w niesamowitym tempie. Wielu ekspertów twierdzi, że zawodnik WLKS-u już wkrótce może stać się godnym następcą polskiego mistrza olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego.

Źródło: PZLA/ własne