Robert Kubica w Williamsie. Trwa test na torze Silverstone

Robert Kubica w Williamsie. Trwa test na torze Silverstone

Po torze Silverstone w Anglii jeździ dzisiaj bolid Formuły 1. Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością możemy napisać, że za kierownicą siedzi w nim Robert Kubica.

– Potwierdzam testy Roberta Kubicy – powiedział w ubiegłym tygodniu w rozmowie ze stacją Eleven dyrektor techniczny Williamsa Paddy Lowe. Nie zdradził jednak miejsc ani terminów, kiedy zespół zamierza sprawdzić Polaka. Kilka dni wcześniej dokładne daty i lokalizacje padły jednak w publikacjach ekspertów z BBC i motorsport.com. Dlatego dziś na Silverstone przyjechali kibice. Nie mogą wejść na teren obiektu, po którym rzeczywiście pędzi bolid.

Test ma więc charakter zamknięty, trzeba liczyć się z tym, że Williams nie wyda w związku z nim żadnego komunikatu. Według ekspertów od F1, Kubica jeździ bolidem Williamsa z 2014 roku. Walczy o angaż w tym teamie, w przyszłym tygodniu ma przejść kolejny egzamin – na torze Hungaroring. Wówczas jednak szansę spędzenia dnia za kierowcą dostanie też inny kandydat – Paul di Resta. W grze o fotel na przyszły sezon liczy się również obecny kierowca Williamsa, Felipe Massa.

Tomasz Bochenek (AIP)

COMMENTS

WORDPRESS: 0