Ranking najchętniej polecanych dzielnic i osiedli mieszkaniowych w Polsce

Ranking najchętniej polecanych dzielnic i osiedli mieszkaniowych w Polsce

Olsztyńskie Nagórki, rzeszowskie osiedle Mieszka I-go i białostockie Dojlidy – to najwyżej oceniane i najchętniej polecane dzielnice i osiedla w Polsce – wynika z raportu portalu otodom.pl. Ankietowanym zadano pytania dotyczących różnych aspektów – na przykład jak wyglądają stosunki z sąsiadami, jak działają służby porządkowe, czy czują się bezpiecznie, jak oceniają dojazdy, czy można wygodnie zrobić zakupy. W rankingu znalazło się 15 dzielnic i osiedli z całego kraju.

„Skala odpowiedzi wynosiła od 0 do 10, czyli od zdecydowanie nie polecę do zdecydowanie polecę” – powiedziała Aleksandra Kubicka z Otodom. Dodała, że bardzo dobrze wypadła też Gdynia. W pierwszej 10-tce znalazły się dwie dzielnice i jedno osiedle z tego miasta.

Aleksandra Kubicka podkreśliła, że w rankingu znalazła się tylko jedna dzielnica warszawska, która zajęła 13-stą pozycję – Wilanów.
Raport powstał na podstawie badania przeprowadzonego przez serwisy Otodom i OLX pod nadzorem Agencji Badawczej PBS. Wzięło w nim udział 141 193 respondentów.

IAR K.P. /dw

COMMENTS

WORDPRESS: 0