Radom: Rozbity gang paliwowy

Radom: Rozbity gang paliwowy

12 osób, podejrzanych o nielegalny handel olejem napędowym, zatrzymali mazowieccy policjanci. Siedem z nich trafiło do aresztu. Straty Skarbu Państwa oszacowano na prawie 25 milionów złotych. Działania operacyjne trwały ponad dwa lata. Policjanci rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą, która wyłudzała VAT i akcyzę mówi Rafał jeżak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

W tym samym czasie blisko 200 policjantów i funkcjonariuszy „skarbówki” wkroczyło pod wytypowanych wcześniej 26 adresów na terenie trzech województw. Na Mazowszu oraz na Dolnym i Górnym Śląsku przeszukano mieszkania, należące do członków gangu. W działania zaangażowani byli również pracownicy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Olsztyna.

Przestępców zatrzymali antyterroryści. Zabezpieczono mienie o łącznej wartości ponad 1,5 miliona złotych, w tym luksusowe samochody, drogie zegarki – nawet po 100 tysięcy złotych każdy – i biżuterię, skuter wodny, a także torbę ze złotem i platyną wycenionymi na blisko 500 tys. złotych. Odzyskano również kradziony mercedes cls. Zabezpieczono też cysterny z olejem i kilkadziesiąt tysiąclitrowych zbiorników do przewożenia paliwa oraz odkryto skład wyrobów (torebki, buty, ubrania) z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek.
Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/ Anna Orzeł/sk

COMMENTS

WORDPRESS: 0