12.9 C
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Puchar Polski Siatkarek. Mecz Grot Budowlani Łódź – Polski Cukier Muszynianka rozstrzygnął się w tie-breaku.”Mineralne” przegrały

W meczu 1/8 finału Pucharu Polski siatkarek Polski Cukier Muszynianka w Łodzi zmierzył się z Grotem Budowlanymi. Przegrał 2:3 i odpadł z rozgrywek.

Wicemistrzynie Polski z Łodzi, którym w ekstraklasie ostatnio nie szło najlepiej, w meczu w Atlas Arenie (formalnie bez udziału kibiców!) szybko dały do zrozumienia, że pucharowego starcia nie odpuszczą. Prowadziły 4:0, 7:1. Cztery punkty z rzędu zdobyte przez przyjezdne zmniejszyły dystans do 2 „oczek” (7:5), lecz wkrótce znów było to 6 punktów (12:6) i trener Bogdan Serwiński musiał poprosić o czas. Przerwa, jak również zmiany w składzie, nie pomogły odwrócić losów partii. Miejscowa ekipa pewnie wygrała. W drugim secie role się odwróciły. „Mineralne” zdobyły 5 kolejnych punktów i już na otwarcie wysoko prowadziły (1:6), później powiększając przewagę (4:12) i wkrótce wyrównując stan meczu. Początek trzeciego seta był wyrównany. W ekipie z Muszyny do gry po kontuzji wróciła Marija Karakaszewa, ale wkrótce pojawił się problem. Parkiet musiała opuścić inna niedawna rekonwalescentka – Monika Bociek (do tego momentu najskuteczniejsza w drużynie) – i już nie wróciła do gry. Przy stanie 12:9 trener Serwiński poprosił o czas. Wkrótce jednak dystans się powiększył – 17:12, 21:14 – i miejscowe wzięły tę partię. Czwarta odsłona była najbardziej wyrównana, od początku wynik oscylował wokół remisu. W końcówce muszynianki odskoczyły na 2 „oczka” – od 19:19 do 19:21 po udanym ataku Aleksandry Wójcik i autowym Kai Grobelnej). Miejscowe zdobyły następny punkt, ale więcej w tej partii nic nie zdziałały, w czym gościom pomógł as Mai Savić i dwa bloki. Ćwierćfinalistę miał więc wyłonić tie-break. Decydująca partia zaczęła się po myśli łodzianek – 3:0. Drużyny zmieniały się stronami przy wyniku 8:4 (po bloki Agnieszki Kąkolewskiej na Małgorzacie Śmieszek). Przy stanie 10:5 trener Serwiński wziął czas, a potem jego podopiecznym udało się zmniejszyć dystans do „oczka” – 11:10 po bloku na Grobelnej. Trzy następne akcje na swoją korzyść rozstrzygnęły miejscowe i miały meczbola. Dwa razy muszynianki się obroniły (ataki Roksany Brzóski), lecz później Grobelna załatwiła sprawę. W ćwierćfinale rywalem będzie zwycięzca z pary 7R Solna Wieliczka (I liga) – BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Grot Budowlani Łódź – Polski Cukier Muszynianka 3:2 (25:17, 16:25, 25:18, 20:25, 15:12) Grot Budowlani: Vincourova, Groblena, Polańska-Wojtowicz, Grajber, Twardowska, Kąkolewska, Witkowska-Durajczyk (libero) oraz Muszyńska, Polak, Cutura. Polski Cukier Muszynianka: Radenković, Bociek, Śmieszek, Savić, Brzóska, Wójcik, Medyska (libero) oraz Bałdyga, Radenković, Karakaszewa, Lis.