2.4 C

Puchar Konfederacji: Portugalia pokonała Meksyk w meczu o 3. miejsce. W finale Niemcy i Chile

Piłkarze Portugalii zajęli 3. miejsce w Pucharze Konfederacji. Mistrzowie Europy wygrali w Moskwie z Meksykiem 2:1 po dogrywce, choć jeszcze w 90 minucie przegrywali 0:1.
Wynik spotkania otworzył samobójczym trafieniem Neto w 54. minucie. Wyrównał w doliczonym czasie Pepe.
W 14 minucie dogrywki z rzutu karnego gola strzelił Andre Silva. Ten sam zawodnik w pierwszej połowie nie wykorzystał takiej okazji.
W dogrywce czerwone kartki (po drugiej żółtej) zobaczyli i musieli opuścić boisko zawodnicy Benfiki Lizbona – Portugalczyk Nelson Semedo i Meksykanin Raul Jimenez.

W finale turnieju w Sankt Petersburgu Niemcy zagrają z Chile. Początek meczu o godz. 20.00.

Puchar Konfederacji jest międzynarodowym turniejem piłkarskim organizowanym przez FIFA. W rozgrywkach bierze udział osiem drużyn – zwycięzców mistrzostw kontynentalnych (organizowanych przez: UEFA, CONCACAF, CAF, AFC, CONMEBOL, OFC) oraz gospodarz i mistrz świata. W przypadku, gdy gospodarz lub mistrz świata jest równocześnie zwycięzcą rozgrywek kontynentalnych, wówczas zaproszony zostaje wicemistrz danego kontynentu.