Prokuratura wycofała zarzuty wobec polskiego zespołu „Decapitated”

Prokuratura wycofała zarzuty wobec polskiego zespołu  „Decapitated”

Amerykańska prokuratura wycofała zarzuty wobec polskiego zespołu death metalowego „Decapitated”.

Na czterech członkach grupy ciążyło podejrzenie popełnienia zbiorowego gwałtu i porwania, do którego miało dojść po koncercie w Spokane w stanie Waszyngton w sierpniu ubiegłego roku. O decyzji prokuratury informują amerykańskie media, m.in. portale altpress.com i .spokesman.com.
Polscy muzycy zostali zatrzymani 9 września w mieście Santa Ana w Kalifornii. W październiku postawiono im zarzuty uczestnictwa w zbiorowym gwałcie i porwaniu kobiety. Nie przyznali się do winy. Ich proces miał się rozpocząć 16 stycznia.
W grudniu decyzją sądu w Spokane muzycy opuścili areszt bez wpłacania kaucji. Zostali jednak zobowiązani do nieopuszczania stanu Waszyngton.
Jak podaje telewizja TVP Info, w sprawie członków zespołu „Decapitated” interweniował poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński. „Spotkałem się z nimi i dałem za nich gwarancję. Najprawdopodobniej zostali fałszywie oskarżeni” – mówił poseł portalowi tvp.info. Dominik Tarczyński zagwarantował, że muzycy stawią się na procesie. W tej sprawie napisał do sądu list, w którym wstawił się za członkami zespołu.
Na decyzję sądu mogły mieć także wpływ zeznania świadka- pracownika klubu, w którym odbywał się koncert Decapitated, przemawiające na korzyść zespołu.
Na profilu zespołu na Facebooku muzycy napisali, że z zadowoleniem przyjęli wycofanie oskarżenia i cieszą się, że lada moment będą mogli powrócić do Polski.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/altpress.com & TVP Info/jl/dyd

COMMENTS

WORDPRESS: 0