Prokuratura powołała jednostkę ds. wykorzystywania seksualnego w Hollywood

Prokuratura powołała jednostkę ds. wykorzystywania seksualnego w Hollywood

Prokurator okręgowa hrabstwa Los Angeles poinformowała o utworzeniu specjalnej jednostki, która będzie się zajmować sprawami wykorzystywania seksualnego. To reakcja na falę tego typu zgłoszeń dotyczących znanych osobistości z Hollywood i świata rozrywki.

O powołaniu jednostki prokurator Jackie Lacey powiadomiła w czwartek. Tego samego dnia dziennik „The New York Times” opublikował relacje kobiet, które oskarżyły o niestosowne zachowanie znanego komika Louisa C.K. W ostatnich tygodniach podobne zarzuty wysunięto przeciwko m.in. producentowi filmowemu Harveyowi Weinsteinowi oraz aktorowi Kevinowi Spacey’emu.

– W odpowiedzi na powszechne oskarżenia dotyczące wykorzystywania seksualnego w przemyśle rozrywkowym powołałam jednostkę złożoną ze specjalne przeszkolonych prokuratorów, którzy są gotowi ocenić te sprawy i skierować je do mojego biura w celu przeprowadzenia śledztwa kryminalnego – stwierdziła Lacey.

Prokurator oświadczyła, że jak dotąd jej biuro nie otrzymało ani jednej tego typu sprawy. Dodała jednak, że stale pozostaje w kontakcie z departamentami policji w Los Angeles i Beverly Hills.

(hm)

COMMENTS

WORDPRESS: 0