Prokurator generalna Massachusetts zapowiada legalizację marihuany pomimo decyzji Sessionsa

Prokurator generalna Massachusetts zapowiada legalizację marihuany pomimo decyzji Sessionsa

Prokurator generalna stanu Massachusetts zapowiedziała, że będzie kontynuować współpracę z władzami stanowymi zmierzającą do legalizacji marihuany do rekreacyjnego użytku.

W czwartek Jeff Sessions, prokurator generalny USA, unieważnił instrukcje z okresu rządów prezydenta Baracka Obamy, które zalecały prokuratorom, by nie egzekwowali w poszczególnych stanach w sposób rygorystyczny praw federalnych dotyczących marihuany. Wobec tego to do prokuratorów w poszczególnych regionach będzie teraz należeć decyzja, czy wnosić oskarżenie przeciwko osobom, które używają lub sprzedają marihuanę.

W Massachusetts marihuana do rekreacyjnego użytku została zalegalizowana przez mieszkańców przy okazji wyborów w listopadzie 2016 roku.

– Ludzie w Massachusetts zagłosowali za legalizacją marihuany, a Komisja Kontroli Marihuany otrzymała władzę, by ustanowić silny system regulacyjny, który będzie zapewniać bezpieczeństwo publiczne i pozwalać na odpowiedzialną sprzedaż i używanie produktów zawierających marihuanę. Moje biuro jest zobowiązane asystować Komisji, lokalnym władzom i naszym partnerom w organach ścigania przy wdrażaniu woli wyborców – oświadczyła Maura Healey, prokurator generalna Massachusetts, po czwartkowej decyzji Sessionsa.

Sama Healey, członkini Partii Demokratycznej, była przeciwniczką legalizacji marihuany.

(jj)

COMMENTS

WORDPRESS: 0