Prezydent: Święto Niepodległości przypomina jeden z najważniejszych dni w życiu naszej wspólnoty – odrodzenie wolnej Polski w 1918 roku

Prezydent: Święto Niepodległości przypomina jeden z najważniejszych dni w życiu naszej wspólnoty – odrodzenie wolnej Polski w 1918 roku

Prezydent Andrzej Duda potwierdza różnorodność sposobów czczenia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. W przesłaniu wydanym w przededniu Narodowego Święta Niepodległości napisał, że wszystkie „uważa za ogromnie ważne, cenne i potrzebne”.

Prezydent podkreślił, że jutrzejsze święto przypomina jeden z najważniejszych dni w życiu naszej wspólnoty – odrodzenie wolnej Polski w 1918 roku. Wśród sposobów wyrażenia „wielkiej radości i dumy z własnego suwerennego państwa, które jest najwyższym dobrem naszego narodu” prezydent wymienił składanie kwiatów pod pomnikami bohaterów narodowych i w innych miejscach pamięci, wywieszenie flagi państwowej, udział w warszawskim Marszu Niepodległości oraz w uroczystościach oficjalnych i manifestacjach zwoływanych przez organizacje społeczne.
Andrzej Duda wyraził radość z powodu coraz częstszego świętowania wyrażonego wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.
„Chcę dzisiaj z serca podziękować każdemu, kto – wedle własnego upodobania i możliwości – włącza się w obchody” – napisał w przesłaniu prezydent.
Dziękując za to, że – jak się wyraził – „wszyscy mamy w sercach Polskę”, Andrzej Duda apelował byśmy tego dnia byli razem – dla Ojczyzny.
Jak mówił wcześniej Krzysztof Łapiński, rzecznik prezydenta, zdaniem Andrzeja Dudy, Święto Konstytucji 3 Maja i przypadające w listopadzie Święto Niepodległości powinny łączyć Polaków bez względu na ich sympatie polityczne. Dlatego od lat prezydent zaprasza wtedy na obchody byłych prezydentów i premierów Polski, a także przedstawicieli najważniejszych instytucji Państwa.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/prezydent.pl & wcześniejsze/jl/sk

COMMENTS

WORDPRESS: 0