Prezydent Donald Trump ostro o ataku w Nowym Jorku

Prezydent Donald Trump ostro o ataku w Nowym Jorku

Prezydent Donald Trump potępił atak terrorystyczny w Nowym Jorku i przekazał kondolencje rodzinom ofiar. 8 osób zginęło a 11 zostało rannych, gdy furgonetka wjechała w grupę pieszych i rowerzystów. Sprawca był imigrantem z Uzbekistanu.
Nowojorska policja poinformowała, że sprawca ataku był 29-letni mężczyzna. Według nieoficjalnych informacji, mieszkał w Tampie na Florydzie. Do Stanów Zjednoczonych przybył w 2010 roku.
We wtorek po południu czasu lokalnego wjechał wypożyczoną półciężarówką na ścieżce rowerowej w ponad 20 osób, z których osiem zginęło. Następnie wybiegł na ulicę i krzyczał „Allahu Akbar”, co po arabsku znaczy „Allah jest wielki”. Władze Nowego Jorku poinformowały, że najprawdopodobniej działał samodzielnie. Sprawca miał ze sobą imitację broni palnej. Może to oznaczać, że chciał zostać zabity przez policję. Funkcjonariusze postrzelili go jednak w brzuch i aresztowali.
Biały Dom poinformował, że prezydent USA przekazał kondolencje rodzinom zabitych oraz rannym. Sam Donald Trump skomentował atak na Twitterze. W pierwszym wpisie oświadczył, że takie rzeczy „nie powinny dziać się w Stanach Zjednoczonych”. W drugim dał do zrozumienia, że atak był inspirowany przez Państwo Islamskie. Donald Trump napisał, że tego rodzaju ludzie nie powinni być wpuszczani do Stanów Zjednoczonych.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Wałkuski/Waszyngton/dabr

COMMENTS

WORDPRESS: 0