Prezydent Andrzej Duda do piłkarzy: pokazaliście kto tu rządzi

Prezydent Andrzej Duda do piłkarzy: pokazaliście kto tu rządzi

Prezydent Andrzej Duda pogratulował polskim piłkarzom zwycięstwa nad Czarnogórą i zapewnienia sobie udziału w finale przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji.
Andrzej Duda, który po zakończeniu spotkania spotkał się z reprezentantami w szatni Stadionu Narodowego, powiedział, że mimo trudnych chwil w końcówce spotkania Polacy „pokazali, kto tu rządzi”. Podziękował piłkarzom za ich postawę na boisku, ale też poza nim. „Bardzo, bardzo jestem wdzięczny. Naprawdę, pokazujecie panowie klasę, i to pokazujecie klasę samym graniem w piłkę na boisku, ale w ogóle pokazujecie klasę swoim zachowaniem, tym jak się prezentujecie jako reprezentacja” – mówił prezydent. Piłkarze nagrodzili te słowa oklaskami.
Polacy przez większość meczu prowadzili 2:0, ale w końcówce Czarnogórcy wyrównali. Chwilę później jednak na 3:2 podwyższył Robert Lewandowski, a później Czarnogórcy strzelili jeszcze bramkę samobójczą i spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2. Tym samym Polacy uzyskali bezpośredni awans do mistrzostw świata, które odbędą się w czerwcu i lipcu przyszłego roku w Rosji. Ostatni raz polscy piłkarze grali na mundialu w Niemczech w 2006 roku.
Wcześniej zwycięstwa naszej reprezentacji pogratulowała na Twitterze premier Beata Szydło, słowa wdzięczności przekazał także minister sportu Witold Bańka.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/tvpinfo/md/dabe

COMMENTS

WORDPRESS: 0