Prezes PiS: Dojdziemy do celu, w którym te marsze przestaną być potrzebne

Prezes PiS: Dojdziemy do celu, w którym te marsze przestaną być potrzebne

Główne obchody 93. miesiecznicy smoleńskiej odbyły się na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Przed nami jeszcze trzy takie marsze.One przejdą do historii – mówił podczas Apelu Pamięci prezes PiS Jarosław Kaczyński. 

 

Tym razem znaczną część uwagi poświęcono byłemu już szefowi MON Antoniemu Macierewiczowi za „walkę o prawdę”. Chodzi oczywiście o ponowne powołanie komisji ustalającej przyczyny katastrofy prezydenckiego Tu-154M w Smoleńsku z kwietnia 2010 roku.

 

– Chwała tym, którzy najzwyczajniej przyczynili się do tego, by ta sprawa nie zniknęła (wyjaśnienie okoliczności tragedii smoleńskiej – red.). Chwała tym, którzy walczyli o prawdę, na czele z Antonim Macierewiczem – podkreślał podczas swojego wystąpienia prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Zarzucił opozycji, że chcieli by sprawa katastrofy „znikła” na czele z ówczesnym prezydentem Bronisławem Komorowskim.

 

Dodał,  że rząd PiS „idzie drogą naprawy Rzeczpospolitej”. -Te marsze, to wszystko co przez te osiem lat czynimy to nic innego jak wpisywanie się w tę drogę.

 

– Ufajcie, że idziemy drogą w tym samym kierunku. dojdziemy do celu. Będziemy mieć niepodległą, silną, godną Polskę – wymieniał Kaczyński. (…) Przed nami trzy takie marsze. One przejdą do historii i będą zapisane złotymi zgłoszenie. I wy wszyscy będziecie tak zapisani – zapowiedział zwracając się do towarzyszących na uroczystości lider Prawa i Sprawiedliwości.

 

Obecni byli także kontrmanifestanci. Obywatele RP tym razem zgromadzili się przed kolumną Zygmunta.

 

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie polskiego samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

 

Eliza Stępień AIP

COMMENTS

WORDPRESS: 0