Prestiżowa aukcja koni arabskich w Janowie Podlaskim

Prestiżowa aukcja koni arabskich w Janowie Podlaskim

W Janowie Podlaskim na Lubelszczyźnie odbywa się prestiżowa aukcja koni arabskich czystej krwi z krajowej hodowli. Chodzi o aukcję Pride of Poland przyciągającą co roku kupców z kilku kontynentów.

Na tegorocznej liście aukcyjnej znalazło się 25 koni. Pierwszym koniem o najwyższej cenie wywoławczej, będzie klacz Gerda z Michałowa. Prezes janowskiej stadniny Sławomir Pietrzak zapewnia jednak, że wszystkie wystawione konie są wyjątkowe: „Na przykład młoda Wołogda, która się świetnie porusza i wygrywa już czempionaty. Podobne sukcesy mają: starsza Wołogda czy źrebna Anawera. Oferta jest rzeczywiście ciekawa” – analizuje.
Sławomir Pietrzak podkreśla również, że organizacja aukcji stać będzie na najwyższym poziomie. Po raz pierwszy w historii licytacja będzie się odbywać za pośrednictwem systemu elektronicznego: „Jeśli zmienia się organizator, który robił imprezę rokrocznie to zawsze początkowo jest zamieszanie. Międzynarodowe Targi Poznańskie, które wspierają nas technicznie i logistycznie mają jednak doświadczenie z ubiegłego roku i jestesmy dobrej myśli” – dodaje profesor Pietrzak.
Aukcja Pride of Poland rozpocznie się o godzinie 17.00. Wcześniej odbywać się będą mistrzostwa w ramach Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) / Michał Fedusio/zr

COMMENTS

WORDPRESS: 0