Premier i Prezes PiS podsumowali dwa lata rządów

Premier i Prezes PiS podsumowali dwa lata rządów

Konferencja odbyła się nie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej. – Bo tu wszystko się zaczęło – wyjaśniła na samym początku rzecznik partii Beata Mazurek.

 

– Dwa lata temu uznaliśmy, że w Polsce mamy do czynienia z wieloma nadużyciami – rozpoczął prezes Kaczyński, który przyznał, że „okiełznanie tego” pomogło podjąć skuteczną politykę społeczną. – Prowadzimy politykę, która służy rodzinom. Polakom żyje się lepiej – podkreślał Kaczyński mówiąc przy tym o sukcesie programu Rodzina 500 Plus i ruszającym programie Mieszkanie Plus. Prezes partii rządzącej przekonywał, że chcą „doprowadzić do tego, że zależność kredytowa będzie dużo mniejsza”. – Wszystkie nasze przedsięwzięcia były prowadzone z sukcesem przez rząd pani premier – mówił z uznaniem Kaczyński, który podziękował Szydło. – Pani premier, będąca pod różnymi naciskami, w trudnych sytuacjach nie zawiodła – dodał.

Premier swoje kilkudziesięciominutowe wystąpienie poprzedziła również podziękowaniami skierowanymi do Kaczyńskiego. – Dziękuję prezesowi Kaczyńskiemu za zaufanie oraz członkom mojej drużyny za pracę. Przede wszystkim dziękuję Polkom i Polakom za wspólne wprowadzanie „dobrej zmiany” – mówiła szefowa rządu. – Rodzina, rozwój i bezpieczeństwo to główne filary, na których oparliśmy nasze rządy – podkreślała. Szydło oceniła, że program 500 plus, który stał się „kołem zamachowym polskiej gospodarki”, został zrealizowany „perfekcyjnie”.

Premier mówiła również o innych sukcesach, m.in. o odbudowie stoczni, programie antysmogowym i zmianach w polskiej armii. Skrytykowała również poprzedni rząd i dzisiejszą opozycję. – Państwo polskie było okradane przez lata. Dzięki mądrej polityce dziś możemy powiedzieć, że dochody są realizowane wzorowo. Stać nas na realizację programów społecznych – podkreślała wielokrotnie.

Jakub Oworuszko AIP

COMMENTS

WORDPRESS: 0