2.4 C
czwartek, 28 marca, 2024

Premier League – Zwycięstwo Liverpoolu, porażka Manchesteru United

Piłkarze Liverpoolu wygrali na własnym stadionie z Leicester City 1:0 w meczu 18. kolejki angielskiej Premier League.

Jedyną bramkę dla The Reds strzelił w 63. minucie Christian Benteke. Liverpool po zwycięstwie awansował na ósme miejsce w tabeli, ma 28 punktów, ale do lidera z Leicester traci 11 „oczek”. Marcin Wasilewski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych „Lisów”.
Kolejnej porażki doznały Manchester United przegrywając na wyjeździe ze Stoke City 0:2. Gole dla gospodarzy strzelili Bojan Krkić (19. minuta) oraz Marko Arnautović (26. minuta). Była to piąta ligowa porażka „Czerwonych Diabłów” w sezonie.
AFC Bournemouth z Arturem Borucem w bramce zremisowało z Crystal Palace 0:0. Wysokie zwycięstwa w 18. kolejce odniosły Manchester City, który pokonał Sunderland 4:1, oraz Tottenham Hotspur, który wygrał z Norwich City 3:0.
Wieczorem o godz. 20:45 Arsenal zagra na wyjeździe z Southampton i jeżeli wygra, awansuje na pierwsze miejsce w tabeli.