Pracownicy więzienia zrobili sobie… wolne

Pracownicy więzienia zrobili sobie…  wolne

Więzienie powiatu Cook sparaliżowane przez absencję funkcjonariuszy.

Ponad 200 funkcjonariuszy więzienia Cook County nie stawiło się w niedzielę do pracy. Warto wspomnieć, że był to  Dzień Matki obchodzony w Stanach Zjednoczonych w drugą niedzielę maja.
Zdaniem szefa urzędu powiatu Cook około  32 procent oficerów, mających służbę w minioną niedzielę w godzinach od 7: 00 do 3: 00, nie przyszło do pracy.
Z 200 funkcjonariuszy, którzy zadzwonili, by usprawiedliwić  swoją nieobecność, aż  86 tłumaczyło się nagłą chorobą. Kolejne 120 osób powołało się  na ustawę o urlopach rodzinnych oraz prawo federalne, które zapewniają możliwość zwolnienia się z pracy z powodu choroby swojej lub członka rodziny.
W zeszłoroczny Dzień Matki, aż 420 więziennych funkcjonariuszy nie stawiło się do pracy z powodu choroby. Mniej więcej miesiąc później ponad 520 oficerów wzięło wolne w Dzień Ojca i następny poniedziałek.
W maju 2015 r. prawie 640 pracowników więziennych wzięło przysłowiowe „wolne” w tym samym dniu, w którym odbywała się walka bokserska Floyd Mayweather  kontra Manny Pacquiao.
TS

COMMENTS

WORDPRESS: 0