Z powodu zagrożenia bezpieczeństwa Szwecja przedłuża kontrole graniczne o kolejne sześć miesięcy

Z powodu zagrożenia bezpieczeństwa Szwecja przedłuża kontrole graniczne o kolejne sześć miesięcy

Z powodu zagrożenia bezpieczeństwa Szwecja przedłuża kontrole graniczne o kolejne sześć miesięcy. Poinformował o tym minister spraw wewnętrznych Morgan Johansson.

Szwecja to czwarty kraj po Niemczech, Austrii i Danii, który podjął taką decyzję. – Uważamy, że obecna sytuacja jaka panuje w Europie jak również fakt, że 7 kwietnia doszło do ataku terrorystycznego w Szwecji, zobowiązuje nas w szczególności, żeby kontrolować i mieć świadomość kto przekracza nasze granice – powiedział szwedzkiemu radiu minister spraw wewnętrznych Morgan Johansson.
Wcześniej Szwedzi motywowali utrzymanie kontroli napiętą sytuacją migracyjną w Europie oraz brakiem wystarczającej kontroli zewnętrznej granicy Grecji. Decyzja szwedzkiego rządu, oznacza przede wszystkim utrzymanie kontroli na południowej granicy.
Celem Komisji Europejskiej było, aby kontrole wprowadzone z powodu kryzysu migracyjnego oraz zagrożenia terrorystycznego w sześciu krajach Strefy Schengen, zostały zniesione do końca roku. Prawo unijne dopuszcza jednak możliwość złożenia wniosku do Komisji Europejskiej o zgodę na ich przedłużenie.

Informacyjna Agencja Radiowa / Przemysław Gołyński/mcm/to/

COMMENTS

WORDPRESS: 0