Porównał Unię Europejską do ZSRR. Kandydat Trumpa na ambasadora przy UE z wizytą w Warszawie

Porównał Unię Europejską do ZSRR. Kandydat Trumpa na ambasadora przy UE z wizytą w Warszawie

Ted Malloch, kandydat prezydenta Trumpa na ambasadora USA przy Unii Europejskiej odwiedza Polskę.

Amerykański polityk weźmie udział w konferencji ,,Czy Unia Europejska może być Stanami Zjednoczonymi Europy?”, która odbędzie się w Sejmie. W konferencji uczestniczył będzie też poseł Jacek Wilk z Kukiz’15. A jej organizatorem jest Michał Marusik z Kongresu Nowej Prawicy, który zaprosił Mallocha do naszego kraju.
Ted Malloch znany jest ze swoich eurosceptycznych poglądów. W jednym z wywiadów porównał Unię Europejską do ZSRR. Natomiast w styczniu br. stwierdził, że wspólna waluta euro przetrwa jeszcze najwyżej 18 miesięcy.
Jego wypowiedzi nie umknęły uwadze unijnych urzędników.
– Kandydat na ambasadora USA przy Unii Europejskiej Ted Malloch nie jest mile widziany – powiedział o nim Antonio Tajani, przewodniczący parlamentu Europejskiego.
Na odpowiedź Mallocha nie trzeba było długo czekać. – Możemy słuchać wszelkiej krytyki czy rad, ale nie jesteśmy nikomu podporządkowani, nie jesteśmy gotowi przyjmować obelg od osób, które prawdopodobnie nie znają Unii Europejskiej i które Parlament Europejski uznał za niemile widziane – odpowiedział Malloch na wcześniejszą wypowiedź Tajaniego.
W piątek ma dojść też do spotkania Mallocha z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim
– Chciałbym wysłuchać, co Jarosław Kaczyński ma do powiedzenia. Przede wszystkim jestem nastawiony na słuchanie. Uważam, że taki dialog reprezentantów polityki zagranicznej z liderami w danych państwach jest kluczowy. Być może Kaczyński chce coś przekazać przez moją osobę do Białego Domu, więc chętnie posłużę pomocą – powiedział Ted Malloch, który wczoraj przebywał w Częstochowie.
Warto zaznaczyć, że był on doradcą obecnego prezydenta USA w czasie kampanii wyborczej. Następnie opisał te doświadczenia w opublikowanej tydzień temu książce „Hired”.

Michał Kurowicki aip

COMMENTS

WORDPRESS: 0