Pomorze: premier Beata Szydło zapowiedziała pomoc finansową

Pomorze: premier Beata Szydło zapowiedziała pomoc finansową

Premier zapowiedziała pomoc finansową dla osób, które zostały poszkodowane w czasie nocnych wichur. Beata Szydło w Gdańsku brała udział w posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Jak zapewniła premier, pomoc otrzymają też samorządy. Zostanie ona zrealizowana po oszacowaniu szkód, jakie spowodowały nawałnice. Jak powiedziała Beata Szydło, nad zgłaszaniem szkód już pracuja wojewodowie.
Pomoc zadeklarował też wojewoda pomorski Dariusz Drelich. Jak powiedział, będzie pracował nad tym, aby sprawnie oszacować straty i przekazać rządowa pomoc na odbudowe zniszczonych budynków. Wojewoda zaznaczył też, że należy odbudować sieci energetyczne, uporządkować drogi.

„Jednak najbardziej bolesne jest dla nas to, że mamy pięc ofiar śmiertelnych, w tym dwoje dzieci” – powiedział wojewoda.
Wcześniej premier Beata Szydło złożyła kondolencje rodzinom ofiar, które zginęły w czasie nawałnic. „To jest naprawdę przerażająca, smutna, wielka tragedia szczególnie dlatego, że zginęły dzieci” – powiedziała premier.
Do najtragiczniejszych wydarzeń doszło w województwie pomorskim, gdzie zginęło pięć osób. Dwie harcerki z Łodzi zginęły podczas nawałnicy, która zniszczyła obóz harcerski w miejscowości Suszek.

Premier zwróciła się do wszystkich wojewodów o sprawdzenia bezpieczeństwa miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży, aby tragedia się nie powtórzyła, ponieważ prognozy pogody nie wykluczają kolejnych nawałnic.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/eczesn./mile/kry

COMMENTS

WORDPRESS: 0