15 C
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Polska przegrała ze Szwecją

Od porażki zaczęła udział w towarzyskim turnieju w Norwegii reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych, której kapitanem został Adam Malcher. Dla bramkarza Gwardii Opole był to 50 występ w barwach narodowych. Polacy przegrali ze Szwedami 27-33.

W norweskim Elverum w roli trenera biało-czerwonych zadebiutował pochodzący z Opola trener Piotr Przybecki, a po raz pierwszy w kadrze zagrali: Szymon Sićko, Paweł Gend, Jan Czuwara, Michał Potoczny, Adrian Kondratiuk, Ignacy Bąk i Łukasz Rogulski. Spotkanie ze Szwedami zaczęło się od ich prowadzenie 6-3, ale nasi doprowadzili do remisu 6-6, głównie za sprawą skutecznego Chrapkowskiego. W 20. minucie było jeszcze 7-7, ale kolejne minuty należały do Szwedów, którzy szybko zyskiwali przewagę. Ta po pierwszej połowie wynosiła sześć trafień. W niej nasz zespół miał nieco wyższą skuteczność rzutową od rywali, ale Polacy oddali ledwie 15 rzutów, przy 26 przeciwnika. Po przerwie Szwedzi kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a Polacy nie byli w stanie odrobić strat przegrywali cały czas różnicą 6-7 bramek. Skuteczni byli Michał Potoczny i Rafał Przybylski, którzy po cztery razy pokonali bramkarzy, ale to było za mało. W 42. min gracze „Trzech Koron” prowadzili nawet 23-14. Dwa gole Patryka Walczaka i Chrapkowskiego pozwoliły zmniejszyć dystans, ale na lepszy wynik nie było szans. W meczu tym zagrała opolska czwórka. Oprócz Malchera, także jego kolega z Gwardii Opole Antoni Łangowski (2 bramki) oraz dotychczasowy gracz opolskiej siódemki – Ignacy Bąk, a także pochodzący z Ozimka Paweł Genda. Dwaj ostatni bramek nie zdobyli. W piątek Polska zagra z Islandią, a w sobotę z Norwegią.

Polska – Szwecja 27-33 (10-16) Polska: Morawski, Malcher, Kornecki – Krajewski 1, Sićko, Walczak 2, Łangowski 2, Genda, Czuwara 2, Szpera, Potoczny 4, Moryto 2, Daszek 1, Kondratiuk 2, Bąk, Przybylski 4, Rogulski 1, Chrapkowski 6.