Pół miliona Polaków wsparło inicjatywę #ZatrzymajAborcję

Pół miliona Polaków wsparło inicjatywę #ZatrzymajAborcję

To już ostatni tydzień zbiórki podpisów pod inicjatywą „Zatrzymaj aborcję”. Jak się dowiedziała Informacyjna Agencja Radiowa, ponad pół miliona Polaków podpisało się pod obywatelskim projektem zakazującym aborcji eugenicznej.

 

Dwa tygodnie przed złożeniem projektu w Sejmie codziennie spływają setki przesyłek z podpisami poparcia z całej Polski, a także od rodaków mieszkających poza granicami kraju. „Wysoki wynik dotychczasowej zbiórki możliwy był dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu ludzi dobrej woli zjednoczonych wokół żądania zapewnienia prawnej ochrony życia dzieciom podejrzanym o chorobę lub niepełnosprawność” – poinformował Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”. „W akcję angażuje się bardzo wiele osób. Otrzymujemy podpisy zarówno od naszych krajowych koordynatorów, którzy zbierali je w terenie, jak i od osób prywatnych. Wysyłają oni podpisy, zebrane w gronie znajomych, przyjaciół i w swoich lokalnych środowiskach” – powiedziała IAR Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina, pełnomocnik inicjatywy Zatrzymaj Aborcję.

Wszyscy, którzy mają jeszcze w domu wypełnione karty albo organizują ostatnie zbiórki podpisów, powinni wysłać je na adres Komitetu najpóźniej do 20 listopada.

Podpisy po przeliczeniu zostaną złożone w Sejmie przed końcem listopada.
Poparcie dla obywatelskiego projektu Zatrzymaj Aborcję zadeklarowali między innymi: premier Beata Szydło, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że podpisze nowelizację ustawy, gdy zostanie uchwalona przez parlamentarzystów.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Magdalena Kowalewska/zr

fot.pixabay,com

COMMENTS

WORDPRESS: 0