„Platforma Obywatelska chce wyburzenia praktycznie całego kwartału w śródmieściu Warszawy”. Apel do Trzaskowskiego

„Platforma Obywatelska chce wyburzenia praktycznie całego kwartału w śródmieściu Warszawy”. Apel do Trzaskowskiego

Stowarzyszenie „Wolne Miasto Warszawa” apeluje do posła Platformy Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego o interwencję ws. planów wyburzenia zabytkowego kwartału przy ul. Emilii Plater w Warszawie. Miejscy aktywiści chcą, aby kandydat na prezydenta stolicy wpłynął na partyjnych kolegów z Rady Warszawy, którzy na jutrzejszej sesjii mają głosować nad zmianami w planach zagospodarowania przestrzennego tej części Śródmieścia.

Lider stowarzyszenia „Wolne Miasto Warszawa” Jan Śpiewak powiedział, że procedowany plan zmieni oblicze tej części miasta. „Platforma Obywatelska forsuje projekt wyburzenia praktycznie całego kwartału w śródmieściu Warszawy. Tam są zabytki, szkoły i zieleń. Nie ma naszej zgody na zabudowę tego agresywną deweloperką” – wyjaśnił Jan Śpiewak. Przewodniczący „Wolnego Miasta Warszawa” dodał, że liczy, iż Rafał Trzaskowski stanie po stronie mieszkańców a nie „układu deweloperskiego”.

Działacze stowarzyszenia apel do kandydata na prezydenta Warszawy przygotowali na piśmie, które Jan Śpiewak chciał dziś osobiście przekazać posłowi w jego warszawskim biurze. Rafał Trzaskowski, mimo iż był na miejscu, do aktywistów nie wyszedł.

Jan Śpiewak ocenił, że kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta stolicy jest „typowym spadochroniarzem”.
Głosowanie ma się odbyć na jutrzejszej sesji Rady Warszawy, której początek zaplanowano na godzinę 10.00.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Jolanta Turkowska/sk

COMMENTS

WORDPRESS: 0