5.6 C
piątek, 29 marca, 2024

Piłka nożna – Superpuchar UEFA: trofeum dla Barcelony

Piłkarze Barcelony wywalczyli Superpuchar Europy. W Tbilisi zwycięzcy Ligi Mistrzów po dogrywce pokonali tryumfatorów Ligi Europy, FC Sevilla 5:4 (4:4, 3:1). Gola na wagę 5. w historii klubu Superpucharu zdobył w 115. minucie Pedro Rodriguez. Całe spotkanie w barwach Sevilli rozegrał Grzegorz Krychowiak. Reprezentant Polski został uznany przez hiszpańskich komentatorów za jednego z najaktywniejszych piłkarzy drużyny z Andaluzji.

To nie był łatwy mecz dla piłkarzy ze stolicy Katalonii. W 51. minucie drużyna Luisa Enrique prowadziła 4:1, jednak kilka minut później Sevilla zaczęła gonić „Barcę” i dogoniła. W 80. minucie wyrównującego gola zdobył tuż po wejściu na murawę Ukrainiec Jewhen Konoplanka. Mistrzów Hiszpanii z problemów wybawił dopiero w 115. minucie Pedro – piłkarz, który prawdopodobnie wkrótce odejdzie do Manchesteru United.
Komentatorzy chwalą Grzegorza Krychowiaka, który do ostatnich minut drugiej połowy grał na środkowej obronie. Wprawdzie jego faul na Messim przyczynił się do strzelenia pierwszego gola przez „Barcę”, ale Polak skutecznie bronił bramki. Między innymi świetnie poradził sobie z Andrésem Iniestą pod koniec pierwszej połowy spotkania.
Chwalony jest też Unai Emery, który otarł się o wygraną. Napastnicy Sevillii nie wykorzystali jednak szans na pokonanie Marc-André ter Stegena w samej samej końcówce meczu. Gorzej oceniany jest Luis Enrique, któremu zarzucono błędy taktyczne. Zbyt szybkie zejście z boiska Iniesty, zbyt późne wejście Pedra i dziurawą obronę.